POLONIA IRLANDIA

Od kilku tygodni obserwuje się w Irlandii drastyczny wzrost liczby włamań i kradzieży.

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają mieszkańców Irlandii przed plagą kradzieży. W ostatnich tygodniach obserwuje się drastyczny wzrost włamań do samochodów i przydomowych ogrodów.

W ubiegłym tygodniu w kilku dzielnicach Cork tylko w ciągu trzech dni odebrano aż 29 zgłoszeń o kradzieży wartościowych przedmiotów z samochodów. Podobnie jest też w innych rejonach kraju.

Mieszkańcy chętnie spędzają czas w miejscach turystycznych i coraz cześciej złodzieje włamują się do aut pozostawionych na znajdujących się tam parkingach. Spora część kradzieży wynika z zaniedbania właścicieli samochodów, którzy mimo ostrzeżeń w mediach pozostawiają je niezamknięte.

Funkcjonariusze Gardy apelują o ostrożność również do właścicieli psów. Od kilku tygodni obserwuje się wzrost liczby kradzieży psów, w tym szczeniąt.

Złodzieje często oznaczają domy, w których znajduje się ich potencjalny łup. Pojawiają się też doniesienia o białym vanie, który widziany był wielokrotnie w okolicy, w której potem doszło do kradzieży tych czworonogów.

Na portalach społecznościowych jest wiele zgłoszeń o zaginionych psach. Najwięcej ich kradzieży miało miejsce w Dublinie, Cork, Kildare, Tipperary i Waterford.