POLONIA IRLANDIA

Minister Zdrowia poruszył temat wprowadzenia drugiego lockdownu w Irlandii.

W środę 26/08/2020 podczas specjalnego zebrania rządu w sprawie sytuacji epidemiologicznej w Irlandii wypowiedział się m.in. Minister Zdrowia Stephen Donnelly.

Minister Donnelly powiedział, że kraj znajduje się w „punkcie zwrotnym” i że „musimy potraktować to śmiertelnie poważnie”. Ostrzegł przy tym, że drugi lockdown Irlandii jest możliwy.

Celem rządu będzie jednak stłumienie koronawirusa i bezpieczne ponowne otwarcie kraju:

Od teraz przynajmniej do Bożego Narodzenia skupiamy się na stłumieniu wirusa, aby umożliwić nam ponowne otwarcie społeczeństwa, ponowne otwarcie szkół i uczelni, ponowne otwarcie usług zdrowotnych, ochronę miejsc pracy i ochronę osób najbardziej narażonych na ten okropny wirus.

Eksperci z NPHET ostrzegali niedawno, że Irlandia może być zmuszona do przywrócenia pełnej blokady, jeśli utrzymywał się będzie wzrost liczby przypadków Covid-19:

Więcej: Szykuje się drugi lockdown Irlandii? Są rozmowy

Minister Donnelly zapewnia, że rząd robi wszystko, by uniknąć drugiej blokady całego kraju. Powołał się przy tym na sytuację w Kildare, Laois i Offaly, gdzie wprowadzony tymczasowo lockdown przyczynił się do zmniejszenia liczby zakażeń.