Mieszkańcy Irlandii w najbliższych dniach spodziewać się mogą słońca i wysokich temperatur.

Met Eireann ma bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Irlandii spragnionych prawdziwego lata. Do kraju napłynęły właśnie masy gorącego powietrza, które uwarunkuje pogodę na najbliższych kilka dni.

Już dzisiaj po porannych opadach mżawki zaświeci słońce i w ciągu dnia będzie go coraz więcej na całym obszarze Irlandii. Najbardziej słonecznie ma być w centralnej, południowej i wschodniej części kraju. Temperatury od 17 do 23 stopni Celsjusza. W nocy będzie ciepło i duszno – temperatury sięgną nawet 13 stopni Celsjusza.

Sobota nadal ma być pełna słońca, najwięcej zobaczą go mieszkańcy Leinster i Munster. Temperatury od 20 do 25 stopni Celsjusza przy bardzo lekkim wietrze. Wieczorem lokalnie mogą wystąpić mgły. Noc nadal ciepła – od 9 do 12 stopni Celsjusza.

Niedziela podobnie bardzo ciepła i słoneczna. Jedynie na zachodzie i północy kraju może być większe zachmurzenie. Temperatury w zachodniej i północno-zachodniej części Irlandii wyniosą od 16 do 19 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 20 do 25 stopni Celsjusza.

Poniedziałek i wtorek także będą słoneczne, choć lokalnie możliwe większe zachmurzenie. Temperatury od 15 do 18 stopni na północy kraju, na pozostałym obszarze od 20 do 23 stopni Celsjusza.

Ciepła i słoneczna pogoda ma dominować co najmniej do przyszłego weekendu. Będzie dosyć duszno, więc lokalnie mogą wystąpić burze.