POLONIA IRLANDIA

Zaleca się, by mieszkańcy Irlandii zapoznali się ze zmianami i wcześniej zaplanowali swoją podróż.

Funkcjonariusze Gardy rozpoczęli w środę akcję „Open City”, która ma potrwać w stolicy Irlandii aż do świąt Bożego Narodzenia.

Dublin

Plan został opracowany po konsultacjach między An Garda Síochána z władzami lokalnymi w regionie Dublina, Transport Infrastructure Ireland i National Transport Authority.

Celem tej akcji jest umożliwienie poruszania się transportu publicznego i zminimalizowanie zakłóceń w ruchu poprzez wysoką widoczność i działania Gardy.

Przedstawiciele Wydziału Policji Drogowej przypominają, że w ciągu ostatniego roku nastąpiły znaczące zmiany w układzie ulic w centrum Dublina. Ich celem było dostosowanie do lepszej infrastruktury rowerowej i ułatwienie spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

Zaleca się, by osoby, które planują przyjazd do miasta w okresie przedświątecznym, zapoznały się ze zmianami, planowały podróż z wyprzedzeniem i korzystały z komunikacji miejskiej, w miarę możliwości.

Cork

Tymczasem na południu Irlandii, w mieście Cork, w przedświąteczne weekendy będzie dostępny bezpłatny parking dla chętnych.

Usługa Park n’Ride da kupującym możliwość dotarcia do miasta i wspierania lokalnych firm bez konieczności ponoszenia opłat za parking samochodu.

Osoby zainteresowane będą mogły bezpłatnie zaparkować swój pojazd przy Urzędzie Hrabstwa przy Carrigrohane Road w każdą sobotę i niedzielę do 19 grudnia włącznie.

Z parkingu będzie można się do dostać do centrum Cork jadąc autobusem, który zatrzymywać się będzie przy Sheares Street – w niewielkiej odległości od Patrick Street i głównych dzielnic handlowych miasta.

Punkty kontrolne

Przedstawiciele Gardy przypominają też, że na terenie całej Irlandii rozstawiane są liczne punkty kontrolne:

Więcej: Punkty kontrolne na terenie całej Irlandii – specjalna akcja Gardy