POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy z Met Eireann mają bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Irlandii.

Patrząc na najnowsze prognozy pogody meteorologów z Met Eireann można śmiało stwierdzić, że wiosna rozgościła się właśnie w Irlandii.

Mieszkańcy Irlandii w najbliższym tygodniu będą się mogli nacieszyć słońcem i spędzić trochę czasu przy grillu w przydomowych ogródkach. Będzie bardzo ciepło i praktycznie bezdeszczowo.

Już w poniedziałek temperatury w dzień zaczną wzrastać, z każdym dniem będzie coraz cieplej. W środę temperatury oscylować będą między 13 a 19 stopni Celsjusza. W czwartek będzie to 16 do 20 stopni Celsjusza.

Jedynie w nocy lokalnie możliwe będą przelotne opady mżawki. W poniedziałek w nocy miejscami temperatury spadną do poziomu od 0 do 5 stopni Celsjusza, lecz w środę i w czwartek w nocy będzie juz znacznie cieplej – do 9 stopni Celsjusza.

W piątek w dzień będzie już więcej zachmurzeń, zwłaszcza na zachodzie kraju, lecz nadal ma być ciepło – do 17 stopni Celsjusza. Najwyższe temperatury mają być na południu i wschodzie Irlandii.

W sobotę będzie dużo słońca i tylko lokalnie niewielkie przelotne opady deszczu. Temperatury do 17 stopni Celsjusza. W niedzielę chwilowe załamanie pogody – warunki zdominuje ulewny deszcz i silny wiatr.