Do Irlandii powróciła wiosenna pogoda, chociaż zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Entuzjaści spacerów i wycieczek mogą skorzystać w ten weekend z powrotu wiosennej pogody do Irlandii.

Silny wiatr w Kerry był wczoraj przyczyną do ogłoszenia alertu pogodowego w tym rejonie Irlandii. Jednak wyraźnie można odczuć wzrost temperatury, co pozwali nam na kilka dni zapomnień o zimowych przymrozkach.

Dzisiaj najwięcej słońca doświadczą mieszkańcy wschodniej części kraju. Temperatury oscylować będą w granicach od 13 do 15 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu i mżawki, których front przesunie w kierunku północy.

W sobotę nadal ciepło – od 11 do 14 stopni Celsjusza, chociaż rano przewidziane są lokalne opady deszczu przy początkowo przenikliwym wietrze. Będzie jednak dużo przejaśnień, a w miarę upływu dnia wiatr osłabnie.

W niedzielę więcej słońca i przejaśnień w całej Irlandii. Jedynie na zachodzie i południu możliwe przelotne opady mżawki i mgła. Temperatury w granicach 11-14 stopni przy łagodnym wietrze. W nocy nadal ciepło – nawet 9 stopni Celsjusza.

Do połowy przyszłego tygodnia ma być nadal ciepło i słonecznie. W dzień temperatury osiągną nawet 16 stopni Celsjusza. Jedynie noce mają być chłodniejsze, co przyczynić się może do wystąpienia mgły.