Dwie nowe trasy linii Ryanair z Irlandii do Polski

Baza linii lotniczych Ryanair będzie mieć w ofercie w 16 nowych tras dla swoich pasażerów.

Już w marcu linie lotnicze Ryanair uruchomią dwie nowe trasy z Irlandii do Polski. To dobra wiadomość dla pasażerów, którą zapowiadano już w zeszłym roku.

Loty z Irlandii

Linie zamknęły swoją bazę w Irlandii Północnej jesienią 2021 roku, co spotkało się z krytyką ze strony Polaków korzystających z lotniska w Belfaście.

W lipcu ubiegłego roku zdecydowano jednak o przywróceniu bazy w Irlandii Północnej. Flota Ryanair w Belfast International Airport składać się będzie z dwóch samolotów, które obsługiwać będą 16 nowych tras, w tym do Polski.

Oprócz zapowiadanych wcześniej 12 tras linie lotnicze Ryanair uruchomią 4 nowe trasy z Belfastu do: Budapesztu, Walencji, Cardiff i na Majorkę.

Od 26 marca 2023 r. będzie można latać z Belfastu do Gdańska i Krakowa. Do Gdańska przewidziano na początek jeden lot tygodniowo, natomiast do Krakowa mają to być dwa loty tygodniowo.

Drony w Irlandii

Tymczasem przedstawiciele lotniska w Dublinie proponują wprowadzenie nowych przepisów, które pozwolą na unieruchomienie dronów latających w pobliżu lotniska.

W miniony weekend doszło do zakłóceń spowodowanych pojawieniem się dronów:

więcej: Lotnisko w Irlandii zamknięte – wiadomo, co się stało

Przeprowadzona analiza potwierdziła obecność dronów w pobliżu lotniska w Dublinie w sobotę i w poniedziałek. Wykluczono jednak ich obecność w piątek.

Dyrektor naczelny Dublin Airport Authority, Kenny Jacobs, który wcześniej pracował dla linii Ryanair, ostrzega przed zagrożeniem ze strony dronów, które mogą uderzyć w samolot.

Jego zdaniem niezbędny jest system obronny, który pozwoli służbom namierzyć drona, przejąć nad nim kontrolę, a w razie konieczności wyłączyć go. Wydarzenia z ostatniego weekendu pokazują łatwość, z jaką można zamknąć lotnisko w Irlandii, co rodzi obawy o systemy bezpieczeństwa w kraju, uważa dyrektor Jacobs.