POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkańców Irlandii od kilku tygodni ostrzega się przed narkotykami przypominającymi popularne słodycze.

Dwoje małych dzieci zostało przewiezionych do szpitala po tym, jak zjadły słodycze zawierające konopie indyjskie. Do zdarzenia doszło w środę w północnym Dublinie w schronisku dla bezdomnych w Coolock.

Dzieci w szpitalu

Chłopcy w wieku trzech i czterech lat prawdopodobnie spożyli żelki około 2:00 w nocy, a następnie zaczęli wykazywać objawy senności, czterolatek zaczął też tracić przytomność. Około 5:00 rano zaalarmowano służby ratunkowe i chłopcy zostali przewiezieni do szpitala Temple Street. Prawdopodobnie nie doznali żadnych poważnych komplikacji zdrowotnych.

Sprawa jest badana przez funkcjonariuszy Gardy w Coolock. Na obecną chwilę nie dokonano żadnych aresztowań. Słodycze zawierające narkotyki należały do jednego z mieszkańców hostelu.

Słodycze z narkotykami

Garda współpracuje obecnie z Forensic Science Ireland w celu określenia zawartości tetrahydrokanabinolu (THC) w żelkach skonfiskowanych na miejscu zdarzenia.

Mieszkańców od kilku tygodni ostrzega się przed narkotykami przypominającymi popularne słodycze. W kwietniu skonfiskowano pokaźną ilość nielegalnych słodyczy, które wyglądem przypominają prawdziwe żelki popularne w Irlandii:

Czytaj: Ostrzeżenie dla rodziców w Irlandii – narkotyki wyglądają jak popularne słodycze