Mieszkańców Irlandii od kilku tygodni ostrzega się przed narkotykami przypominającymi popularne słodycze.

Dwoje małych dzieci zostało przewiezionych do szpitala po tym, jak zjadły słodycze zawierające konopie indyjskie. Do zdarzenia doszło w środę w północnym Dublinie w schronisku dla bezdomnych w Coolock.

Dzieci w szpitalu

Chłopcy w wieku trzech i czterech lat prawdopodobnie spożyli żelki około 2:00 w nocy, a następnie zaczęli wykazywać objawy senności, czterolatek zaczął też tracić przytomność. Około 5:00 rano zaalarmowano służby ratunkowe i chłopcy zostali przewiezieni do szpitala Temple Street. Prawdopodobnie nie doznali żadnych poważnych komplikacji zdrowotnych.

Sprawa jest badana przez funkcjonariuszy Gardy w Coolock. Na obecną chwilę nie dokonano żadnych aresztowań. Słodycze zawierające narkotyki należały do jednego z mieszkańców hostelu.

Słodycze z narkotykami

Garda współpracuje obecnie z Forensic Science Ireland w celu określenia zawartości tetrahydrokanabinolu (THC) w żelkach skonfiskowanych na miejscu zdarzenia.

Mieszkańców od kilku tygodni ostrzega się przed narkotykami przypominającymi popularne słodycze. W kwietniu skonfiskowano pokaźną ilość nielegalnych słodyczy, które wyglądem przypominają prawdziwe żelki popularne w Irlandii:

Czytaj: Ostrzeżenie dla rodziców w Irlandii – narkotyki wyglądają jak popularne słodycze