Podobna metoda oszustwa była już wcześniej stosowana w wielu miejscach w Irlandii.

Przedstawiciele An Garda Síochána ostrzegają przed oszustami podającymi się za funkcjonariuszy Gardy, którzy tym razem okradają mieszkańców Cork.

Fałszywi funkcjonariusze

Dwóch mężczyzn chodzi po domach i twierdzi, że w danej okolicy do obiegu dostały się fałszywe banknoty €50. Następnie fałszywi funkcjonariusze proszą mieszkańców o pokazanie banknotów, które są w ich posiadaniu w celu ich „sprawdzenia”.

Mężczyźni posługują się przy tym fałszywymi odznakami An Garda Síochána. Z opisu osób, które zgłosiły próby oszustwa wynika, że obaj są tęgiej budowy, a ich twarze zasłaniają maseczki ochronne.

Wiadomo też, że oszuści poruszają się samochodem marki Ford Focus w niebieskim kolorze. Nie jest jednak znany numer rejestracyjny pojazdu.

Przedstawiciele An Garda Síochána ostrzegają przed próbą oszustwa i zapewniają, że funkcjonariusze Gardy nigdy nie chodzą po domach i nie proszą ich mieszkańców o pokazanie gotówki.

Oszustwo

Od kilku dni ostrzega się także przed próbą oszustwa ze strony osób, które podają się za pracowników sądów. W tym przypadku można łatwiej stać się ofiarą procederu, ponieważ oszuści dzwonią z numerów, które okazały się być sklonowane.