Dzieci nocą jeździły traktorem po mieście w Irlandii

Funkcjonariusze Gardy zatrzymali trzech chłopców i wezwali ich rodziców na komisariat w Irlandii.

W niedzielę 01/12/2019 w Irlandii doszło do zatrzymania trzech chłopców, którzy nielegalnie jeździli traktorem po mieście. Do zdarzenia doszło około godziny 00:30 w Trim w hrabstwie Meath.

Informacje na ten temat zostały opublikowane przez funkcjonariuszy Gardy na Facebooku. Z opisu zdarzenia wynika, że 12-letni chłopiec prowadził w mieście traktor marki John Deere, kiedy został zatrzymany przez członków Meath Roads Policing.

W pojeździe znajdował się także 8-latek i 15-latek. Wszyscy chłopcy zostali bezzwłocznie zabrani na posterunek Gardy w Trim. Na miejsce wezwano ich rodziców. Traktor został zatrzymany przez Gardę. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Szczęśliwie nie doszło do żadnego wypadku. W tym czasie w mieście odbywały się różnego typu imprezy świąteczne. Na ulicach Trim znajdowało się bardzo dużo osób, które były zszokowane widokiem dzieci w kabinie traktora.

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają przed zagrożeniem jakie może spowodować prowadzenie traktora przez osoby małoletnie i bez odpowiednich kwalifikacji.