POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII

Irish Water wprowadził zakaz użytkowania wody pitnej w części Irlandii z powodu wykrytych nieprawidłowości.

Mieszkańcy tego regionu nie powinni w ogóle używać bieżącej wody, ponieważ wiąże się to z zagrożeniem ich zdrowia. Do wykrycia nieprawidłowości doszło po interwencji rodziców, którzy stwierdzili wysypkę na ciele swoich dzieci.

Inspekcja dokonała pomiaru czystości wody i stwierdzono znacznie przekroczony poziom chloru. Techniczna usterka została już naprawiona, lecz w najbliższym czasie cała sieć wodna ma zostać przepłukana, by poziom chloru wrócił do normy. Po kolejnej kontroli zostanie podana informacja, czy zakaz został zniesiony.

Tymczasowo nie należy spożywać wody ani w stanie surowym, ani po przegotowaniu. Nie należy używać wody do przygotowywania posiłków, prania ani mycia. Wszystkie zapasy wody pitnej oraz napoje przygotowane na bazie zanieczyszczonej chlorem wody powinny zostać usunięte.

Zakaz spożywania i użytkowania wody pitnej dotyczy mieszkańców w regionie hrabstwa Meath: Kilcloon, Moygaddy, Killeany, Kilgraigue, Harristown, Brownstown, Ballynare, Butlerstown, Staffordstown, Brownrath, Blackhall Little, Waynestown, Harlockstown, Ballymacoll.