Dzieci uległy wypadkom - sklep Ikea nie wycofuje produktu w Irlandii

Jeden z popularnych sklepów w Irlandii poinformował o ważnych zmianach dotyczących produktu, który może nie spełniać warunków bezpieczeństwa.

Od kilku dni w Europie głośno jest o jednym z produktów szwedzkiej sieci sklepów Ikea. Teraz oddział w Irlandii również zabrał w tej sprawie głos.

Produkt to przewijak:

  • SUNDVIK Changing table/chest of drawers
  • 304.240.07, 302.567.25, 902.567.27, 504.240.06

Dzieci uległy wypadkom - sklep nie wycofuje produktu w Irlandii

Pojawiły się doniesienia o wypadkach, w których dzieci rzekomo spadły z przewijaka, a dokładnie z jego rozkładającej się części, która składała się pod ciężarem dziecka.

W oficjalnym oświadczeniu firmy przyjęto stanowisko, że rozkładająca się część przewijaka może ulec złożeniu w przypadku, gdy nie zamocowano blokad bezpieczeństwa lub gdy nie zostały one zastosowane zgodnie z instrukcją. Blokady są integralną częścią mebla ze względów bezpieczeństwa i powinny być używane w każdym przypadku.

Klienci w Irlandii, którzy zakupili wymieniony przewijak, powinni upewnić się, że blokady są założone. W sklepach można bezpłatnie odebrać dodatkowy zestaw blokad i zaktualizowaną instrukcję. Nie jest wymagane posiadanie dowodu zakupu.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem 01 541 3302.