Dziecko w Irlandii straciło część palca - jest wyrok sądu

W sądzie cywilnym w Irlandii zakończono sprawę o odszkodowanie dla dziecka za wypadek w tramwaju.

W Okręgowym Sądzie Cywilnym w Dublinie odbyła się sprawa o odszkodowanie dla ośmioletniej dziewczynki za wypadek w tramwaju Luas w Dublinie.

Wypadek w Irlandii

Do zdarzenia doszło w 2016 roku, gdy dziewczynka miała dwa lata. Dziecko podróżowało tramwajem, razem ze swoją mamą.

Dziewczynka przypięta była w swoim wózku, który stał w miejscu przeznaczonym na wózki dziecięce, o czym poinformowano w sądzie.

W pewnym momencie dziewczynka przytrzasnęła sobie palec zawiasem w składanym siedzeniu. Niestety część jej serdecznego palca została całkowicie odcięta.

Pasażerowie natychmiast ruszyli z pomocą dziecku, poszukiwano też odciętego fragmentu palca. Jedna z pasażerek znalazła go w zawiasie siedzenia, wyjęła i podała zrozpaczonej matce dziecka.

Adwokat dziewczynki poinformował, że w szpitalu Our Lady’s udało się przyszyć odcięty fragment palca. Po operacji dziewczynka była leczona na oddziale ambulatoryjnym szpitala.

Odszkodowanie w Irlandii

Mimo sukcesu operacji, palec dziecka będzie trwale zdeformowany, jak poinformowano w sądzie. Ojciec dziecka zdecydował się złożyć w jej imieniu pozew przeciwko operatorowi Luas.

Mężczyzna domagał się zadośćuczynienia zarówno za obrażenia fizyczne, jak i obrażenia psychiczne. Firma zaoferowała ugodę w kwocie 40 000 euro. Jednak oferta nie została zaakceptowana ani przez ojca, ani przez sąd.

Sędzia dał stronom czas na rozmowy, po powrocie do sądu oskarżeni podwyższyli ofertę, co zostało zaakceptowane przez rodziców dziewczynki. Sąd zatwierdził ugodę i przyznał poszkodowanej 50 000 euro odszkodowania.