POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W jednym z hrabstw Irlandii mieszkańcy widzieli dziką pumę w pobliżu osiedli mieszkaniowych.

Przerażeni mieszkańcy hrabstwa Cork powiadomili służby kiedy zauważyli znajdującego się na wolności dzikiego kota. Puma widziana już była sześć razy w ciągu zaledwie dziewięciu dni.

Wszystkie zgłoszenia dotyczą tego samego rejonu Cork, którym jest okolica Fountainstown i Crosshaven. To popularne miejsca odwiedzane przez wielu turystów.

Inne zgłoszenia dotyczą większej liczby zagryzionych kur, przestraszony koni i mniejszej ilości lisów w tej okolicy. Najprawdopodobniej wiąże się to z grasującą tam pumą.

Pracownicy Cork Society of Prevention of Cruelty to Animals (CSPCA) starają się zlokalizować zwierzę. W tym celu rozstawili pułapki i kamery z czujnikiem ruchu. Podczas audycji w lokalnej stacji radiowej zaapelowano o niezbliżanie się do pumy. Nie należy próbować jej złapać – przestraszona może rzucić się na człowieka.

Poszukiwana puma nie uciekła z żadnego zoo, najprawdopodobniej została porzucona przez miłośnika dzikich zwierząt, których liczba w Irlandii rośnie z roku na rok. Według CSPCA wiele osób nielegalnie nabywa dzikie zwierzęta jak małpy, węże czy właśnie dzikie koty, a potem porzuca je na pastwę losu.

Funkcjonariusze Gardy na chwilę obecną nie potwierdzają oficjalnie żadnych zgłoszeń dotyczących grasującej w Cork pumy.