POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Prognoza pogody Met Eireann to zapowiedź kilku bardzo ciepłych dni w Irlandii.

Już dzisiaj w Irlandii będzie słonecznie i ciepło. Temperatury oscylować będą między 11 a 15 stopni Celsjusza.

Od środy Irlandię zaleje fala ciepła. Meteorolodzy z Met Eireann zapowiadają dużo słońca i coraz wyższe temperatury. Najcieplej będzie w centralnej, południowej i wschodniej części kraju – nawet 18 stopni Celsjusza.

W czwartek nadal bardzo ciepło. Najlepsza pogoda ma być w rejonie Leinster i Ulster. Będzie bardzo słonecznie, dopiero w drugiej połowie dnia zachmurzy się na obszarze Munster i Connacht. Przewidziano temperatury od 14 do 18 stopni Celsjusza.

W nocy z czwartku na piątek wystąpią przelotne opady deszczu, które w piątek przejdą w intensywne. Miejscami możliwe są nawet ulewy. Będzie jednak ciepło, a po deszczu zrobi się duszno. Temperatury od 12 do 16 stopni Celsjusza.

W sobotę rano niebo będzie zachmurzone, na północy kraju wystąpią opady deszczu, jednak w miarę upływu dnia będzie coraz więcej przejaśnień.

W Wielkanoc spodziewać się możemy raczej słonecznej pogody. Na południu temperatury utrzymywać się będą w granicach od 14 do 17 stopni, a na północy od 9 do 12 stopni Celsjusza. W Poniedziałek Wielkanocny ma być trochę chłodniej, lecz nadal bez opadów.

Piękna i słoneczna pogoda nie powinna być jednak dla mieszkańców powodem do zaniechania trwającej kwarantanny narodowej. Przedstawiciele służb medycznych i rządu apelują o pozostanie w domach zgodnie z zaleceniami.