Przygotujcie zapasy wody, kremów na opalanie, bo nadchodzi fala upałów w Irlandii.

W dzisiejszych czasach synoptycy są w stanie przewidzieć pogodę na kilkanaście dni do przodu. Jak wiemy w Irlandii mamy często cztery pory roku w ciągu jednego dnia. Według mnie najlepszą pracę mają meteorolodzy z Met Éireann – The Irish Meteorological Service. Obojętnie jakie będą przewidywania to i tak nas pogoda zaskoczy.

Wiele razy przewidywano najbardziej upalne lato dekady czy zimę stulecia na podstawie obserwacji przyrody. Dla przykładu w artykule: Irlandia – nadchodzi zima stulecia – śnieg i mróz pogodę przewidywano obserwując łabędzie:

Prognoza najdłuższej od 50 lat zimy w Europie pojawiła się po tym, jak trzysta łabędzi Bewick opuściło arktyczną Syberię i przybyło do rezerwatu Wildfowl and Wetlands Trust w Slimbridge, Gloucestershire w Anglii.

Dzisiaj wyszedłem na dwór (lub jak niektórzy twierdzą – na pole) i zaobserwowałem, że źdźbła trawy ustawiają się w stronę południa. Jak wiemy na południu jest Afryka, a tam jest upalnie. Już w 2014 roku do Irlandii dotarł piasek znad Sahary o czym informowałem: Piasek z Sahary nad Irlandią. W tym tygodniu ten gorący front powietrza przyniesie nam falę upałów. Jeżeli nie, to winą obarczymy synoptyków.

Dzisiaj mamy 1 kwietnia 2017 roku – Prima Aprilis.
Niestety informacja w tym artykule nie jest prawdziwa i ma poprawić nam humor.