POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Dzisiaj w Irlandii przewiduje się rekordowo wysokie temperatury – lato nabiera rumieńców.

Met Eireann ma bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Irlandii na najbliższe dni.

Od zeszłego tygodnia temperatury powietrza stale rosną. Dzisiaj ma być najgorętszy jak do tej pory dzień w Irlandii – słupki rtęci wskażą nawet 26 stopni Celsjusza.

Wczoraj najcieplejszym miejscem w kraju było Mount Dillon w hrabstwie Roscommon, gdzie odnotowano 24.6 stopni Celsjusza. Irlandia w tym tygodniu ma być cieplejsza nawet od Lanzarote, gdzie maksymalne temperatury wyniosą „tylko” 20 stopni Celsjusza.

W środę i czwartek możliwe przelotne opady deszczu, w zachodniej części Connacht i w Munster mogą przejść w ulewy. Wraz z wysokimi temperaturami wiąże się ryzyko wystąpienia burz, jak miało to miejsce w ubiegły weekend. Najwięcej burz może się pojawić w czwartek i piątek.

Po nich – w weekend – niewielkie ochłodzenie, lecz nadal bardzo ciepło i słonecznie. Podobnie ma też wyglądać początek przyszłego tygodnia.

Mieszkańców ostrzega się przed ryzykiem udaru słonecznego. Należy unikać długotrwałego przebywania na słońcu, pić dużo płynów, a także stosować kremy z filtrami – zwłaszcza u dzieci.