Fala zimna w Irlandii - Spodziewane opady śniegu i spadek temperatur

Met Éireann zapowiada gwałtowną zmianę warunków pogodowych w Irlandii.

Irlandia przygotowuje się na nadchodzącą falę zimna, która przyniesie ze sobą opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz grad.

Zima w Irlandii

Szczególnie w nadbrzeżnych hrabstwach atlantyckich takich jak Galway, Mayo, Donegal, Clare i Kerry spodziewane jest pogorszenie warunków.

Met Éireann, irlandzki urząd meteorologiczny, zapowiada znaczące ochłodzenie w drugiej połowie tygodnia, z możliwością spadku temperatur nawet do -2 stopni Celsjusza.

Czwartek przyniesie zimno i przejaśnienia, z możliwymi burzami i opadami gradu, a miejscami również śniegu, głównie na wyższych partiach terenu. Temperatury w ciągu dnia nie przekroczą 9 stopni Celsjusza.

Piątek również będzie zimny i wietrzny z częstymi przelotnymi opadami deszczu, które mogą być intensywne i przybierać formę śniegu na wyższych partiach terenu.

Przebłyski słońca najbardziej prawdopodobne są na wschodzie kraju. W nocy z piątku na sobotę temperatura może spaść do -2 stopni Celsjusza, co zwiększa ryzyko powstania szronu i oblodzenia, zwłaszcza na środku i wschodzie kraju.

Alert pogodowy w Irlandii

Tymczasem noc z wtorku na środę i środa mają być deszczowe, z rosnącym ryzykiem lokalnych zalań i podtopień.

W związku z pogorszeniem warunków wprowadzono alert pogodowy dla mieszkańców południowo – zachodniej części kraju.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Kerry, zachodnie Cork

Od: wtorku 20 lutego od godziny 22:00
Do: środy 21 lutego do godziny 08:00

Alert może być przedłużony, jego status może też ulec zmianie. Mieszkańcom zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.