POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają, że w Irlandii do obiegu trafiły fałszywe banknoty euro.

Funkcjonariusze Gardy w Cork prowadzą śledztwo w sprawie rozprowadzenia fałszywych banknotów €10 i €20 w Irlandii.

Mieszkańcy hrabstwa Cork, a w szczególności rejonów Mitchelstown, proszeni są o zachowanie ostrożności podczas robienia zakupów, ponieważ w obiegu są fałszywe banknoty €10 i €20.

Fałszywe pieniądze w Irlandii

Fałszywe pieniądze trafiły do obiegu w Irlandii - Garda ostrzega
3 elementy jak rozpoznać fałszywe pieniądze w Irlandii

Zbliża się sierpniowy Bank Holiday weekend w Irlandii. W wielu miejscach organizowane są spotkania i imprezy, co może uśpić naszą czujność. Mieszkańców ostrzega się więc o większą ostrożność podczas dokonywania płatności gotówką.

Według informacji Gardy fałszywki wpuszczone zostały do obiegu już kilka dni temu. Do tej pory zgłoszono kilka przypadków odnośnie banknotów €10 i €20. Osoby, które natrafiły na fałszywe banknoty, proszone są o kontakt z Gardą.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że fałszywki pozostaną w obiegu przez następnych kilka tygodni. Nie jest łatwo odróżnić prawdziwe banknoty od podrobionych. Są jednak wyraźne różnice. Pierwszą jest napis znajdujący się przy lewej krawędzi:

To nie jest legalne. Służy jako rekwizyt.

Dodatkowo pod flagą Unii Europejskiej zamiast podpisu Prezes Europejskiego Banku Centralnego jest napisane:

Pieniądze filmowe

Jest jeszcze napis „rekwizyt” znajdujący się pod napisem EURO. W tym miejscu powinien znajdować się napis słowa euro zapisane literami z alfabetu greckiego.