POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy poszukują ważnego świadka w sprawie zabójstwa Mikołaja Wilka w Irlandii.

Do zabójstwa Polaka doszło 10 czerwca 2018 roku w hrabstwie Cork. Mężczyzna zginął w wyniku odniesionych ran zadanych przez czterech sprawców. Żona Mikołaja odniosła bardzo poważne rany, które wymagały operacji. Jej stan zdrowia poprawił się i Elżbieta opuściła już szpital w Cork.

Funkcjonariusze Gardy nadal poszukują sprawców tego brutalnego ataku i prowadzą kilkutorowe śledztwo w celu ustalenia motywu napadu. Poszukiwany jest ważny świadek, który może mieć istotne informacje związane z tą sprawą. Świadkiem tym może być kierowca taksówki, który w nocy z 9 na 10 czerwca 2018 odwoził trzy pasażerki.

Kobiety zostały już przesłuchane i ustalono, że kierowca taksówki odebrał je około północy z rejonu Wilton i dowiózł w okolice Waterfall pod trzy różne adresy. Taksówka została zarezerwowana poprzez specjalną aplikację.

W tej samej okolicy znaleziono nad ranem spalone BMW, którym poruszali się sprawcy napadu. Funkcjonariusze Gardy zabezpieczyli wczoraj ten teren. Przeszukiwane są okoliczne tereny zielone, pola i rowy, lecz na obecna chwilę kluczowe dla śledztwa są zeznania poszukiwanego taksówkarza.