POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkańcy Irlandii ruszyli na świąteczne zakupy, a wielu z nich decyduje się kupować lokalnie.

Trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy Irlandii ruszyli do sklepów, aby zdążyć jeszcze z zakupem wszystkich potrzebnych produktów i prezentów.

Zakupy w Irlandii

Według najnowszych informacji z badań konsumenckich przeprowadzonych przez AIB w tym roku najwięcej na świąteczne zakupy wydadzą mieszkańcy Cork, Dublina, Tipperary i Limerick.

Zgodnie z prognozą największy ruch w sklepach przypadnie w czwartek między 12:00 a 13:00, a wielu konsumentów zdecyduje się kupować w lokalnych sklepach.

Konsumenci wydają łącznie ponad 18 mln euro dziennie na zakupy spożywcze w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, a prawie 6 mln euro dziennie przeznaczają na ubrania w okresie poprzedzającym święta.

Kobiety wydają najwięcej między 19 a 23 grudnia. Za to w Wigilię mężczyźni wydają więcej niż kobiety, głównie z powodu pozostawienia kwestii zakupu prezentów na ostatnią chwilę.

Jeśli chodzi o grupy wiekowe, to największe wydatki w grudniu ponoszą osoby w wieku od 35 do 44 lat (prawie 14 mln euro dziennie).

Dane te zostały zebrane z ponad miliona transakcji kartą, przeprowadzonych przez irlandzkich konsumentów w internecie w grudniu 2020 r.