Polonia Irlandia • Gazeta • Wiadomości i Informacje

Sprawę uciążliwego sąsiada nagłośniła mieszkanka jednego z osiedli domów jednorodzinnych w Irlandii.

Zdesperowana kobieta opowiedziała o koszmarze, z którym zmaga się od wielu lat – w sąsiednim domu są stosy śmieci, a te przyciągają gryzonie.

Właściciel domu w Clondalkin stwarza zagrożenie dla zdrowia okolicznych mieszkańców – twierdzi kobieta. Szczury znajdują się nie tylko w ogrodzie uciążliwego sąsiada, ale też w ogrodach sąsiednich domów.

Mieszkańcy są wykończeni walką z mężczyzną, który nie sprząta śmieci. Sprawa się ciągnie od czterech lat i nie ma widoków na jej pozytywne zakończenie w najbliższym czasie.

Kobieta wezwała urzędników z wydziału ochrony środowiska HSE, którzy po inspekcji wskazanej nieruchomości przyznali jej rację. Po czasie sprawa trafiła do sądu, jednak mężczyzna dwukrotnie nie pojawił się na sprawie.

Góry śmieci, szczury w ogrodzie - koszmar sąsiadów w Irlandii

Urząd miasta nie ma możliwości wpłynąć na rozwiązanie problemu, ponieważ mieszkający w domu mężczyzna jest jego właścicielem. Tymczasem przerażona mieszkanka zamyka szczelnie wszystkie drzwi i okna w domu i nie pozwala bawić się dzieciom w ogrodzie w obawie przed szczurami.

Jak wynika z relacji kobiety jej sytuacja nie należy jeszcze do najgorszych. Inni sąsiedzi mają szczury już nawet na strychu. Deratyzacja powtarzana jest regularnie, lecz szczury i tak powracają.