POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przedstawiciel HSE poinformował, że wskutek grypy w Irlandii zmarły już 34 osoby.

Nadal rośnie liczba osób, które zmarły wskutek tegorocznej grypy bądź wywołanych przez wirus powikłań.

Przedstawiciel HSE potwierdził wczoraj, iż w tym sezonie grypowym zmarły już 34 osoby. Ostatnią z nich jest 3-letni chłopiec z Wexford, który zmarł w kilka godzin po wystąpieniu u niego symptomów grypy, co zszokowało jego rodzinę i najbliższe otoczenie. Chłopiec nie miał wcześniej żadnych problemów zdrowotnych.

U niektórych pacjentów tegoroczny wirus grypy może przybrać agresywną formę, a najbardziej narażone są dzieci, osoby starsze i przewlekle chore. Tej grupie zalecane są szczepionki przeciwgrypowe. Jednak o ich skuteczności od dłuższego czasu toczy się debata…

Według HSE tegoroczny sezon grypy w Irlandii jest jednym z pięciu najgorszych od 17 lat. Mimo, iż w tym roku przewidywano dłuższy niż zazwyczaj okres silnej aktywności wirusów grypy, to nie spodziewano się, że tak gwałtownie wzrośnie śmiertelność spowodowana tą chorobą.

W ciągu ostatniego tygodnia w całej Irlandii do lekarzy zgłosiło się prawie 4.700 osób chorych na grypę. Znajdujemy się właśnie w szóstym tygodniu sezonu, a przewiduje się, że potrwa on kolejnych sześć tygodni, zanim poziom zachorowalności wróci do normy.