POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Pogoda w Irlandii nie przestaje nas zaskakiwać. Synoptycy znowu nie mają dla nas dobrych wiadomości.

Po pięknej i słonecznej wiosennej pogodzie przyzwyczailiśmy się do myśli, że ta wyjątkowo surowa w tym roku zima już nas na dobre opuściła. Niestety synoptycy z Met Eireann nie mają dla nas pozytywnych informacji.

Do Irlandii napływają masy zimnego powietrza, co spowoduje gwałtowny spadek temperatur. Wrócą przymrozki, będzie padał ulewny deszcz i grad. A to wszystko przy silnym wietrze, przez co temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa niż w rzeczywistości.

Dzisiaj pogoda będzie jeszcze słoneczna, choć masy napływającego zimnego powietrza będą już wyraźnie odczuwalne. W miarę upływu dnia na większości obszaru Irlandii będzie padał deszcz, miejscami ulewny, spodziewane jest także gradobicie.

W nocy spadek temperatur – nawet do 0 stopni Celsjusza. W czwartek nadal opady deszczu z towarzyszącym silnym wiatrem. Temperatury w dzień nie przekroczą 12 stopni Celsjusza, w nocy od 0 do 6 stopni Celsjusza.

Podobne warunki pogodowe mają dominować do końca tygodnia, a na początku przyszłego tygodnia niestety nie przewiduje się poprawy pogody. Będzie deszczowo i bardzo wietrznie.