POLONIA IRLANDIA

Synoptycy z Met Eireann potwierdzają, że w kierunku Irlandii zmierza właśnie huragan Helene, który zawrócił z wybrzeża USA.

Mieszkańcy Irlandii powinni spodziewać się znacznego pogorszenia pogody i w najbliższych dniach. Sztorm znad Atlantyku zmienił się już w huragan i zmierza właśnie w kierunku Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Analizy meteorologów wskazują, że najbardziej zagrożone są rejony północno-wschodnie kraju. Najprawdopodobniej huragan w ciągu najbliższych dni osłabnie i do Irlandii dotrze już jako burza tropikalna. W tej chwili prędkość wiatru huragany Helene to 150 km/h, w porywach nawet.

Huragan Helene na kursie w kierunku Irlandii

Huragan Helene na kursie w kierunku Irlandii

Więcej szczegółów będzie znanych za kilka dni, wiadomo tylko, że przybliżony termin uderzenia to czwartek 20 września 2018 roku. Mieszkańców ostrzega się, że warunki pogodowe w przyszłym tygodniu ulegną znacznemu pogorszeniu. W poniedziałek w nocy zerwie się silny wiatr i wystąpią ulewne opady deszczu.

Synoptycyc z Met Eireann monitorują sytuację i będą aktualizować informacje dotyczące huraganu Helene w najbliższych dniach. Możliwe jest, że wprowadzone zostaną alerty pogodowe.