Huragan Humberto zmierza w kierunku Irlandii

To ostatnie takie spokojne jesienne dni w Irlandii w najbliższym czasie.

Od tygodnia cieszymy się w Irlandii wspaniałym babim latem. Dużo słońca i wysokie temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jeszcze w ten weekend możemy spokojnie wystawić grilla lub zaplanować wycieczki. Jednak wraz z końcem tygodnia skończy się też piękna pogoda. Przygotujmy się więc na nagłe pogorszenie warunków atmosferycznych.

Według meteorologów na początku przyszłego tygodnia do Irlandii dotrą pozostałości Huraganu Humberto, który w środę w nocy spowodował przerwy w dostawie prądu i pogrążył w ciemności Bermudy.

W ciągu najbliższych dni huragan przemieści się przez Atlantyk w kierunku Wielkiej Brytanii i Irlandii. Huragan osłabnie, mimo to przewiduje się silne wiatry i intensywne opady deszczu – zwłaszcza w zachodniej części kraju.

Jeszcze w tym tygodniu będzie ciepło, lecz w przyszłym tygodniu temperatury spadną i odczujemy typową irlandzką jesień. Przelotne teraz opady deszczu przejdą w ulewy.

Meteorolodzy z Met Eireann monitorują sytuację i w razie konieczności ogłoszone zostaną odpowiednie ostrzeżenia pogodowe dla mieszkańców Irlandii.