POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Sztorm Leslie stał się dzisiaj huraganem i obrał kurs w kierunku Irlandii.

Synoptycy z Met Eireann potwierdzają, że huragan Leslie zmierza w kierunku Irlandii. Może być przez to bardzo niespokojnie, jeśli chodzi o warunki pogodowe.

Dzisiaj podwyższono stopień zagrożenia i burzę tropikalną obwołano już huraganem Leslie. Synoptycy z Met Office zapowiadali wcześniej, że huragan bezpośrednio uderzy w Irlandię. Jednak synoptycy z Met Eireann uspakajają, że według najnowszej prognozy, nie ma dużego zagrożenia dla mieszkańców.

Ich zdaniem huragan Leslie skręci na południe Atlantyku, a do Irlandii dotrze tylko jego „ogon”. Mimo to zapowiada się deszczowa i bardzo wietrzna pogoda. Ulewne opady deszczu mogą doprowadzić do lokalnych podtopień.

Na te trudne warunki pogodowe powinnismy się przygotować pod koniec przyszłego tygodnia. Met Eireann monitoruje sytuację i pozostaje w gotowości, by w razie potrzeby wprowadzić alerty dla mieszkańców Irlandii.

Dokładniejsze informacje na temat kursu huraganu Leslie będą dostępne na początku przyszłego tygodnia. Tymczasem jutro pożegnamy się z łagodnymi temperaturami, bo od piątku będzie już zimno i wietrznie.