POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Specjalnie powołany sztab kryzysowy zdecydował o wprowadzeniu pomarańczowego i żółtego alertu pogodowego dla Irlandii w związku z niszczycielską siłą huraganu Lorenzo.

AKTUALIZACJA: – UWAGA – Alerty pogodowe w całej Irlandii – Huragan Lorenzo

We wtorek popołudniu specjalnie powołano sztab kryzysowy, na którym omówiono zagrożenie dla mieszkańców związane z siłą huraganu. Przewiduje się bardzo silne, porywiste wiatry, ulewne opady deszczu i bardzo wysokie fale.

Mieszkańcy zachodniej i północnej części Irlandii najbardziej odczują skutki huraganu Lorenzo, który uderzyć ma w czwartek wieczorem. Najbardziej narażone są hrabstwa: Kerry, Clare, Galway, Mayo i Sligo.

Dzisiaj rano sztab kryzysowy składający się z meteorologów i członków rządu omówił plan przygotowań, jakie należy wdrożyć, by zminimalizować straty. Przewiduje się powalone drzewa, zerwane linie energetyczne, zalania i powodzie.

Decyzje o zamknięciu szkół mają być podejmowane przez lokalne władze. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce dwa lata temu podczas uderzenia huraganu Ophelia:

UWAGA WAŻNE INFORMACJE – Huragan Ophelia uderzył w Irlandię

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Pomarańczowy alarm oznacza zagrożenie spowodowane warunkami pogodowymi w Irlandii.