Huragan Ophelia pędzi wprost na Irlandię - ostrzeżenie Met Eireann

Met Eireann ostrzega przed huraganem, która ma dotrzeć do Irlandii.

Meteorolodzy z Met Eireann monitorują Huragan Ophelia, który, według najnowszych danych, pędzi wprost na Irlandię. W związku z tym ogłoszono żółty status pogodowy dla Irlandii, jednak stopień zagrożenia może ulec zmianie.

W tej chwili Ophelia zyskała na sile i stała się już huraganem drugiego stopnia, choć wcześniej była burzą tropikalną. Prędkość wiatru huraganu dochodzi do 170 km/h.

Przez weekend w Irlandii spodziewane są wysokie jak tą porę roku temperatury. Jutro może to być nawet 20 stopni Celsjusza. Jest to zapowiedź zbliżającego się huraganu. Najprawdopodobniej Ophelia uderzy w Irlandię w poniedziałek popołudniu. Przewidziane są ulewne opady deszczu, a także silny, porywisty wiatr i wysokie fale.

Synoptycy przewidują, że zanim Ophelia dotrze do wybrzeży Irlandii, jej siła znowu osłabnie i zmieni się w burzę tropikalną. Nie ma na to jednak gwarancji, dlatego nie należy lekceważyć ostrzeżenia pogodowego. Warunki pogodowe z pewnością będą trudne i mogą stanowić zagrożenie dla niektórych mieszkańców Irlandii.