Sąd zatwierdził ugodę w sprawie odszkodowania dla 10-letniego chłopca w Irlandii.

W Okręgowym Sądzie Cywilnym w Dublinie odbyła się sprawa 10-letniego chłopca poszkodowanego w wybuchu żarówki w nocnej lampce.

Odszkodowanie

Do zdarzenia doszło, gdy chłopiec miał sześć lat, a odłamki szkła z żarówki poraniły twarz dziecka. Za pośrednictwem swojej matki chłopiec pozwał sklepy Ikea oraz Dealz.

Matka chłopca zeznała, że 12 grudnia 2016 roku weszła do pokoju syna i zobaczyła jego poranioną twarz, po której spływała krew. Chłopiec został zabrany do szpitala Our Lady of Lourdes w Droghedzie, skąd został przewieziony do szpitala dla dzieci przy Temple Street.

W aktach sprawy opisano przebieg leczenia małej rany na dolej powiece oka oraz oparzenia policzka, które rozpoznano w szpitalu zaraz po wypadku.

Ikea i Dealz

Lampka nocna została zakupiona w sklepie Ikea, natomiast żarówka w sklepie Dealz. W związku z tym pozew o odszkodowanie wystosowano do obu tych firm.

Po negocjacjach strony poszkodowanej z firmami Ikea i Dealz podpisano ugodę, która została zatwierdzona przez sędziego. Odszkodowanie dla chłopca wyniesie €27.000.