POLONIA IRLANDIA

Sklepy IKEA w Irlandii zostaną otwarte, lecz będą nowe zasady dla kupujących.

Już w najbliższy poniedziałek 18 maja otwarte zostaną sklepy IKEA w Irlandii. Punkty w Ballymun i Carrickmines gotowe są na ponowne przyjęcie klientów, lecz w zgodzie z nowymi zasadami.

W piątek 15/05/2020 rząd oficjalnie potwierdzi czy pierwsza faza znoszenia obostrzeń w Irlandii zostanie wprowadzona w poniedziałek 18/05/2020 – tak jak zaplanowano. Zielone światło rządu pozwoli sklepom takim jak IKEA na powrót do biznesu.

Przedstawiciele IKEA Ireland poinformowali, że podjęty zostanie szereg działań w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa klientów i personelu sklepów.

Zgodnie z nowymi zasadami sklepy będą mogły przyjąć ograniczoną liczbę klientów w jednym czasie, a także możliwe będą jedynie transakcje bezgotówkowe.

Dodatkowo przy kasach i punktach obsługi klienta zainstalowane zostaną szyby z pleksy. Na terenie sklepu obecni będą pracownicy pilnujący, by klienci zachowywali bezpieczny 2-metrowy dystans.

Od poniedziałku otwarte mają zostać setki sklepów w Irlandii. Spodziewany jest bardzo duży ruch klientów, w związku z czym niezwykle istotne jest bardzo dobre przygotowanie się punktów handlowych.