To wielkie przedsięwzięcie spotkało się z olbrzymim entuzjazmem ze strony władz miasta w Irlandii.

Deweloper O’Callaghan Properties ogłosił właśnie plan przekształcenia południowych doków miasta Cork o wartości 350 milionów euro.

Inwestycja

Zgodnie z propozycjami nowa inwestycja miałaby obejmować powierzchnie biurowe, apartamenty, kino i inne budynki o różnym przeznaczeniu. W planach jest także budowa 130-łóżkowego specjalistycznego szpitala rehabilitacyjnego.

Firma chce także zrewitalizować kultowy budynek Odlums, a ostatecznym celem tej długoterminowej przebudowy jest utworzenie między innymi 2.000 lokali mieszkalnych (głównie apartamentów).

W projekcie przewidziano również projekt mostu na rzece Lee dla proponowanego systemu transportu lekkiej kolei wschód-zachód w Cork, który ma powstać po 2030 roku.

Nowe miejsca pracy

Po ukończeniu projektu przewidziano stworzenie w dokach 5.000 nowych miejsc pracy. Jeśli pozwolenia zostaną wydane, to pierwszy etap prac może się rozpocząć już na początku 2023 roku.

To wielkie przedsięwzięcie spotkało się z olbrzymim entuzjazmem ze strony władz miasta w Irlandii. Burmistrz Cork, Colm Kelleher, powiedział, że rozwój jest „absolutnie niesamowitą” wiadomością dla miasta.

To bardzo ekscytujące dla części miasta, która była tak długo zaniedbywana.
Ta część miasta prawdopodobnie budzi się z wielowiekowego snu.

Deweloper O’Callaghan Properties ma złożyć wnioski o planowanie nowej inwestycji jeszcze przed końcem tego miesiąca.