Mieszkańcy Irlandii mogą mieć problemy w związku z wypłatami zwrotów za rachunki Irish Water.

Rząd w Irlandii potwierdził wczoraj popołudniu, że zwrot pieniędzy za rachunki Irish Water nastąpi w grudniu 2017 roku. Jedynie niewielka część mieszkańców otrzyma pieniądze w pierwszym kwartale 2018 roku. Czytaj też: Pół miliona osób otrzyma pieniądze jeszcze w tym roku w Irlandii

Zdecydowano, że klienci Irish Water otrzymają zwrot poprzez czek, który wysłany zostanie na ich adres. Problemy mogą mieć osoby, które zmieniły adres zamieszkania. W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z Irish Water i poinformować o nowym adresie.

Niestety znalazła się już grupa przestępców, którzy wykorzystują sytuację i podszywają się pod firmę Irish Water w celu wyłudzenia danych bankowych mieszkańców Irlandii. Klienci Irish Water proszeni są o zachowanie ostrożności.

Przestępcy wysyłają e-mail z wiadomością, iż w celu otrzymania zwrotu pieniędzy należy „zaktualizować dane konta”. Klikając podany link nieświadomy klient najpierw poda przestępcom dane logowania do Irish Water, a następnie dane swojej karty płatniczej. Po potwierdzeniu „procesu aktualizacji” klient odsyłany jest na prawdziwą stronę Irish Water, dlatego to działanie może nie wzbudzać żadnych podejrzeń.

Irish Water ostrzega przed cyberprzestępcami i informuje, że nigdy nie wysyła do klientów wiadomości e-mail z prośbą o podanie jakichkolwiek danych. Osoby, które chcą sprawdzić dane swojego konta w Irish Water, powinny to zrobić bezpośrednio na ich stronie bądź telefonicznie.