POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Niestety jest już druga ofiara śmiertelna koronawirusa Covid-19 w Irlandii.

Departament Zdrowia potwierdził kolejnych 39 zachorowań na koronawirusa w Irlandii. Niestety w Irlandii zmarła już druga osoba zarażona koronawirusem. Prawdopodobnie pacjent ten miał inne współistniejące choroby.

Na irlandzkiej wyspie są już 163 potwierdzone zachorowania na korona wirusa Covid-19. W Irlandii Północnej są już 34 zarażone osoby, w Republice Irlandii jest ich 129.

Wprowadzone obostrzenia w Irlandii

Odwołanie imprez z okazji Dnia Św. Patryka i zamknięcie szkół było pierwszym krokiem do ograniczenia kontaktów wśród mieszkańców Irlandii:

Więcej: Wszystkie Parady Św. Patryka w Irlandii odwołane – Koronawirus

Więcej: Szkoły, przedszkola i uczelnie zamknięte w Irlandii. Walka z koronawirusem

Niestety ale rząd Irlandii nie podjął decyzji co do zamknięcia pubów i restauracji. Wiele osób, które lekceważą koronawirusa, bawiło się w pubach w ostatnich dwóch dniach.

Zamknięte puby i kluby w Irlandii

Taoiseach Leo Varadkar powiedział, że rząd może starać się o uprawnienia egzekucyjne w celu zagwarantowania, że zakaz organizowania masowych spotkań w hali dla więcej niż 100 osób będzie miał zastosowanie do pubów i klubów.

Jest to reakcja na nagranie, które pojawiło się w mediach społecznościowych. Widać na nim tłum ludzi znajdujących się przy pubach wypełnionych setkami osób.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii