POLONIA IRLANDIA

Akcja skierowana jest do rodzin w Irlandii i ma na celu odzyskanie równowagi między życiem w sieci i poza siecią.

Organizacja charytatywna zajmująca się bezpieczeństwem w internecie CyberSafeKids zachęca rodziny w całej Irlandii do „cyberprzerwy” w ten weekend.

Irlandia bez internetu

Cyber ​​Break to inicjatywa skierowana do rodzin i mająca na celu odzyskanie równowagi między życiem w sieci i poza siecią oraz spędzenie czasu na robieniu zabawnych rzeczy razem.

Dyrektor Generalny CyberSafeKids Alex Cooney powiedziała, że ludzie potrzebują czasu, aby się naładować:

Wiemy, że internet jest ogromnym zasobem dla nas wszystkich i pod wieloma względami jest ogromnym atutem naszego życia, jak widzieliśmy w różnych okresach blokady w ciągu ostatnich 18 miesięcy, ale może być również pochłaniający i trudny do wyłączenia się.

Ostatnie badania przeprowadzone przez organizację charytatywną wykazały, że 93% dzieci w wieku 8-12 lat posiada inteligentne urządzenia, a 84% jest zarejestrowanych w mediach społecznościowych i aplikacjach do przesyłania wiadomości.

Znacząca liczba 8-12-latków korzysta z mediów społecznościowych, pomimo że minimalny wiek wymagany do korzystania z tych platform wynosi 13 lat. Przy tak wysokim wskaźniku korzystania z urządzeń cyfrowych wśród dzieci, rodziny stają przed wyzwaniem, aby spędzać wspólnie czas poza internetem.

Dlatego w ten weekend zaplanowano inicjatywę „rodzinnego resetu” od internetu. Akcja potrwa 24 godziny, a rozpocznie się w piątek 15 października o godzinie 17:00.