POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

Potwierdziły się przypuszczenia na temat planowanych zamachów terrorystycznych w Irlandii.

W Irlandii miało dojść do zamachów terrorystycznych podobnych do tego w Londynie, który miał miejsce 3 czerwca 2017 roku. Za atak odpowiedzialni byli członkowie ISIS: Khuram Shazad Butt i Rachid Redouane. Obaj zginęli

Po zamachu w Londynie Garda rozpoczęła specjalną tajną operację w Irlandii. Na ulicach pojawiły się uzbrojone oddziały, wzmożono też kontrole w największych miastach:

Czytaj więcej: Uzbrojone oddziały Gardy na ulicach. Wzmożone kontrole w największych miastach

Po tajnych działaniach operacyjnych ustalono, że terroryści planowali przeprowadzić podobne ataki w kilku miejscach w Dublinie. Rachid Redouane mieszkał w Dublinie przez kilka lat, a zamachy tutaj planował już od ponad dwóch lat. Jednak razem z Khuram Shazad Butt zdecydowali, że Irlandia pozostanie na razie dla terrorystów bazą logistyczną.

Uważa się, że na terenie Irlandii przebywa obecnie pewna grupa ekstremistów. Wszyscy są obserwowani w tajnej operacji służb specjalnych. Jednocześnie osoby biorące udział w tej operacji twierdzą, że Irlandia nie bierze zagrożenia atakiem wystarczająco poważnie, nie jest też wystarczająco przygotowana do ewentualnego zamachu.

Tymczasem rząd w Irlandii nadal utrzymuje, że stopień zagrożenia atakiem terrorystycznym w Irlandii jest możliwy, lecz mało prawdopodobny.