Polonia Irlandia

Klienci Irish Water od kilku dni otrzymują wiadomość, w której proszeni są o podanie danych swojego konta.

Klienci Irish Water otrzymują email z informacją, że w ramach „corocznego zarządzania kontem” należy wejść poprzez podany w wiadomości link i uaktualnić dane swojego konta. Email opatrzony jest logo Irish Water i zawiera treść:

“Irish Water is performing the annual account maintenance procedure. Please login to your account and complete the requested actions.”

Nadawca: [email protected], [email protected]

Przedstawiciele Irish Water ostrzegają, że jest to próba wyłudzenia danych klientów i nie pochodzi od firmy Irish Water. W mediach w Irlandii od kilku dni trwa akcja ostrzegawcza, by udaremnić tę próbę wyłudzenia.

Kiedy otrzymamy fałszywy email, należy go niezwłocznie skasować. Nie należy go otwierać, klikać na podany link ani nie podawać danych swojego konta bankowego.

Jeśli podejrzewamy, że nasze konto jest zagrożone lub jesteśmy ofiarą oszustwa, należy skontaktować się z bankiem, zmienić PIN, hasło i powiadomić Gardę.

Rzecznik Irish Water uspakaja, że nie było żadnego włamania do ich systemu zabezpieczenia i że wszystkie dane klientów są bezpieczne.