POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Według najnowszej prognozy w niektórych rejonach Irlandii spadnie śnieg.

W przyszłym tygodniu spodziewane jest duże ochłodzenie w Irlandii. W święta w niektórych rejonach kraju możliwe są opady śniegu.

Opady śniegu

Tymczasem Met Eireann wprowadził żółty alert pogodowy w związku z gęstą mgłą. Alert dotyczy hrabstw: Dublin, Kildare, Longford, Meath, Offaly, Westmeath i obowiązuje od soboty od 21:00 do niedzieli do 12:00.

Na tym obszarze będzie bardzo słaba widoczność, kierowcy powinni zachować wyjątkową ostrożność.

Po weekendzie dominować będą łagodne warunki pogodowe, lecz według prognozy Met Eireann tuż przed świętami do Irlandii napłyną masy zimniejszego powietrza. Spodziewane są też opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

W tej chwili wygląda na to, że obecne blokujące wysokie ciśnienie zostanie zastąpione niskim ciśnieniem, zwiększając szansę na niepewną pogodę.

Podobnie Alan O’Reilly z Carlow Weather twierdzi, że system niskiego ciśnienia może powodować opady śniegu w północnych i północno-zachodnich rejonach Irlandii.

Zima w Irlandii

W październiku synoptycy zapowiadali duże szanse na białe święta w Irlandii. Jest to prawdopodobne ze względu na układ pogodowy znany jako La Niña.

Układ ten ma przyczynić się do dłuższej i wyjątkowo mroźnej zimy w tym sezonie w Europie. Także w Irlandii możliwe jest wystąpienie typowo zimowych warunków przez dłuższy okres czasu.

Na obecną chwilę nie są prognozowane żadne większe burze śnieżne, ale w niektórych rejonach kraju spodziewane jest znaczne nagromadzenie śniegu.