Funkcjonariusze Gardy prowadzą intensywne śledztwo w sprawie zabójstwa nauczycielki w Irlandii.

Gazeta Sunday Independent opublikowała najnowsze informacje dotyczące śledztwa Gardy w sprawie brutalnego zabójstwa 23-letniej nauczycielki w Irlandii.

Morderstwo w Irlandii

Ashling Murphy została zamordowana w środę około godziny 16:00, gdy poszła biegać wzdłuż Grand Canal w pobliżu Tullamore w hrabstwie Offaly.

Po apelach Gardy dotyczących roweru górskiego Falcon i osoby poruszającej się tym rowerem w okolicy, do której doszło do zbrodni, zgłosiło się wielu świadków.

Funkcjonariusze zostali też powiadomieni przez pracowników jednego ze szpitali, że jeden z ich pacjentów został ma ranę kłutą brzucha oraz liczne obrażenia twarzy.

Mężczyzna musiał być operowany i nie został jeszcze formalnie przesłuchany przez śledczych. Ma się to stać w najbliższym możliwym czasie.

Na obecną chwilę jest on jedyną osobą podejrzewaną o dokonanie zabójstwa młodej nauczycielki. Zapewniono, że mężczyzna jest pilnowany w szpitalu przez funkcjonariuszy Gardy.

Śledztwo Gardy

Jak informuje gazeta Independent, funkcjonariusze przeprowadzili w sobotę wykop w ogrodzie na terenie posiadłości powiązanej z podejrzanym pod Tullamore.

Podobne działania prowadzono pod innym adresem powiązanym z krewnym podejrzanego w Dublinie, podczas gdy kilka adresów z linkami do podejrzanego również zostało przeszukanych w ramach śledztwa.

Detektywi próbują ustalić, w jaki sposób podejrzany, który pochodzi z Europy Wschodniej i mieszka w Tullamore z żoną i dziećmi, po ataku udał się z Tullamore do Crumlin w Dublinie.

Sprawdzają, czy podróżował pociągiem czy samochodem, czy był sam, czy ktoś zawiózł go na miejsce. W związku ze śledztwem zatrzymano do sprawdzenia samochód jednego z członków rodziny tego mężczyzny mieszkającego w Dublinie.

Wiadomo, że podejrzewany przez śledczych mężczyzna, będąc w domu tego krewnego w czwartek, dźgnął się nożem, co spowodowało, że został przewieziony do szpitala.

Inne dowody

Detektywi mają inne dowody, w tym obrazy z kamer CCTV, które pokazują podejrzanego w pobliżu miejsca zdarzenia. Jednak to dowody kryminalistyczne będą odgrywać kluczową rolę w ich śledztwie.