Jest wyrok w sprawie Polaków oskarżonych o morderstwo w Irlandii

Polacy oskarżeni byli o morderstwo mężczyzny na parkingu przy stacji paliw w Irlandii.

Ława przysięgłych składająca się z ośmiu mężczyzn i czterech kobiet ogłosiła swój wyrok w sprawie dwóch Polaków oskarżonych o morderstwo Ludomira Pasztor.

Proces rozpoczął się 29 kwietnia 2019 roku w sądzie Central Criminal Court w Cork. Marcin S. i Tomasz W. złożyli zeznania dotyczące wydarzeń, które doprowadziły do śmierci mężczyzny. Na temat tragedii przesłuchano również Mariusza O., który był świadkiem zdarzenia:

Więcej o sprawie: Polacy oskarżeni o morderstwo w Irlandii

Obrońca Marcina S. W swojej mowie końcowej stwierdził, że „oskarżeni zajmowali się swoimi sprawami, gdy ofiara wraz ze świadkiem wrócili na stację uzbrojeni w żelazne pręty.”

Jak wynika ze złożonych wyjaśnień Marcin S. bronił Tomasza W. przed ciosami napastników. Przyjaciel zasłaniał się rękami, Marcin S. podniósł jeden z prętów i uderzył nim Ludomira Pasztor w plecy i ramię. Wtedy mężczyzna upadł na ziemię i stracił przytomność.

Po ponad dwóch godzinach oczekiwania ława przysięgłych ogłosiła wyrok. Uznano Marcina S. i Tomasza W. jako niewinnych morderstwa Ludomira Pasztor. Uznano ich także jako niewinnych zabójstwa. Obrońca Marcina S. wyraził swoje oburzenie faktem, że oskarżonym postawiono zarzut morderstwa.