POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Sąd w Irlandii wydał wyrok w sprawie mieszkanki Bandon, która konsekwentnie odmawia zasłaniania ust i nosa.

W poniedziałek 24 maja mieszkanka Bandon usłyszała wyrok w sprawie uporczywego łamania przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach.

Decyzją sądu miniony weekend kobieta zmuszona była spędzić w areszcie:

Więcej: Mieszkanka Irlandii w areszcie – odmawia noszenia maseczki

Na poniedziałkowej rozprawie oskarżona ponownie pojawiła się bez maseczki na twarzy. 66-latka odmówiła też złożenia przed sądem jakichkolwiek zobowiązań lub zapewnień dotyczących noszenia maski w przyszłości.

Sąd w Irlandii

Adwokat oskarżonej zapewniał o jej nieskazitelnej przeszłości. Przedstawił ją też jako wspaniałą matkę, babcię i córkę. Powiedział tez, że jego klientka jest mocno przekonana, że noszenie maseczki stanowi „rażące naruszenie jej wolności”.

Biorąc pod uwagę brak wcześniejszych wyroków i wiek oskarżonej, sędzia nałożył na nią karę trzech tygodni więzienia w zawieszeniu na okres dwóch lat. Nałożył również grzywnę w wysokości €350 za słowne ubliżenie kierownikowi sklepu.

Przed sądem obecnych było kilkadziesiąt osób z transparentami, którzy pojawili tam, aby wspierać mieszkankę Irlandii. Oskarżona podziękowała wszystkim za przybycie, lecz odmówiła rozmowy z mediami.

66-latka ma ponownie pojawić się w sądzie 14 czerwca w związku z podobnymi zarzutami.