POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące liczby zachorowań na koronawirusa Covid-19 w Irlandii.

W środę 18/03/2020 potwierdzono 74 nowe przypadki zachorowania na koronawirusa Covid-19 w Irlandii. Spośród nich 45 osób to mężczyźni, a 29 to kobiety.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że łącznie w Irlandii jest już 366 zarażonych osób. Dwie osoby zmarły.

Bilans dotychczasowych zachorowań na koronawirusa w Irlandii

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem Covid-19 w Irlandii odnotowano w Dublinie (129), w Cork (48) i w Limerick (14). W Galway potwierdzono ich 12, w Wicklow 9, Westmeath i Waterford po 7 i w Kerry 6.

Nie ma żadnych potwierdzonych przypadków zachorowań w Leitrim, Laois i Monaghan. W pozostałych hrabstwach liczba zakażeń nie przekracza po 5 osób.

Dwie trzecie w Irlandii osób, u których wykryto Covid-19 to osoby poniżej 55 roku życia, nie wykryto żadnego przypadku wśród dzieci w wieku od 1 do 4 lat. Do tej pory stwierdzono wirusa u jednego niemowlęcia.

Możliwe ograniczenie podróży w Irlandii

Rząd ma omówić pogłębiający się kryzys spowodowany wzrostem zachorowań na koronawirusa w Irlandii. Rozważane jest wprowadzenie dalszych ograniczeń dla mieszkańców.

Nowe restrykcje mogą dotyczyć nakazu pozostania mieszkańcom w swoich domach oraz daleko idące ograniczenia podróży, w tym zamknięcie regionów w kraju.

Do tej pory rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i zakazie organizowania dużych imprez kulturalnych; zamknięto też puby i kluby nocne.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii