POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Główny Dyrektor Medyczny Irlandii wypowiedział się w kwestii tegorocznych obchodów Halloween.

Już od kilku tygodni mieszkańcy Irlandii zastanawiali się nad kwestią obchodów Halloween. W mediach społecznościowych trwa dyskusja i są też wątpliwości, czy w tym roku świętowanie się odbędzie.

Na początku września dr Ronan Glynn z Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) zachęcał, by planować obchody zarówno Halloween, jak i Bożego Narodzenia:

Więcej: Halloween i Boże Narodzenie w czasie pandemii w Irlandii – jest komentarz

Jednak Główny Dyrektor Medyczny Irlandii Tony Holohan wypowiedział się właśnie w tej kwestii. Jego komentarz nie pozostawia wątpliwości – „w tym roku typowe obchody Halloween nie będą możliwe”.

Podczas konferencji w Ministerstwie Zdrowia szef NPHET powiedział, że rady i wskazówki Poziomu 5 restrykcji będą miały znaczący wpływ na obchody Halloween przez dzieci.

Jego zdaniem porady dotyczące zdrowia publicznego są jasne – mieszkańcy proszeni są o pozostanie w domu, poza określonymi wyjątkami (praca, szkoła, opieka nad dziećmi czy niezbędne zakupy spożywcze).


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

(…) odwiedzanie domów, spotykanie się wieczorem na świętowanie, za czym wszyscy tęsknimy – te rzeczy po prostu w tym roku nie będą możliwe.

Dr Tony Holohan potwierdził tym samym swoją wcześniejszą wypowiedź, że dzieci i rodziny nie będą mogły w tym roku chodzić od domu do domu podczas Halloween.