Kamery do pomiaru prędkości, dane pijanych kierowców podane do publicznej wiadomości

W najbliższym czasie uruchomione zostaną kamery do pomiaru prędkości w Irlandii.

Kamery przy wszystkich wyjazdach

Pierwsze w Irlandii kamery do pomiaru prędkości zainstalowane zostały przy wszystkich wyjazdach z Port Tunnel w Dublinie. Już w najbliższym czasie urządzenia zostaną uruchomione. Planuje się również instalację kamer w innych miejscach w Irlandii.

Podczas przejazdu przez tunel panuje bezwzględny zakaz przekraczania prędkości 80km/h. Jednak większość kierowców nie stosuje się do przepisów, co zagraża bezpieczeństwu w ruchu pod tunelem. Każdego roku odnotowuje się tam liczne kolizje i stłuczki, a powodem jest właśnie nadmierna prędkość.

Od teraz kierowcy, którzy przejadą przez tunel w czasie krótszym niż 3 minuty i 20 sekund, otrzymają mandat w wysokości 80 euro oraz trzy punkty karne. Wyliczono, że właśnie ten czas określa dopuszczalną prędkość 80km/h.

Dane pijanych kierowców opublikowane

Od tygodnia także toczy się dyskusja na temat wprowadzenia nowych regulacji, dzięki czemu uda się napiętnować wszystkich kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Mimo zakazu sądu wiele z tych osób nadal prowadzi pojazdy. Najprawdopodobniej nowe prawo zacznie obowiązywać w ciągu 12 miesięcy.