POLONIA IRLANDIA

W jednym z hrabstw Irlandii zauważono kangura, który wydostał się z farmy egzotycznych zwierząt sześć dni temu.

W piątek 19/07/2019 funkcjonariusze Gardy otrzymali zgłoszenie od jednego mieszkańca o kangurze przebywającym na wolności w pobliżu Mountain Barracks, Kilworth w hrabstwie Cork.

Początkowo funkcjonariusze Gardy potraktowali tą informację z przymrużeniem oka. Jednak niedługo potem okazało się, że właściciele farmy egzotycznych zwierząt z Araglin Animal Sanctuary poszukują swojego kangura, który uciekł w poniedziałek 15/07/2019.

Film z kangurem na wolności w Irlandii

Kangur rdzawoszyi zwany też walabią prawdopodobnie został spłoszony przez psy – jak twierdzi właściciel farmy. W sobotę rano zwierzę było widziane po raz kolejny w tej samej okolicy. Jest więc szansa, że kangura uda się szybko odnaleźć.

Walabia nie stanowi zagrożenia dla człowieka i nie należy się jej obawiać. Osoby, które zauważą kangura, proszone są o zachowanie odległości, by nie go przestraszyć. Należy również zawiadomić Gardę pod numerem: +353 25 82 100

Czytaj: UWAGA – Dzika puma grasuje blisko mieszkańców w Irlandii

AKTUALIZACJA:

Kangur o imieniu Dora został znaleziony w poniedziałek rano cały i zdrowy. Właściciel farmy dziękuje wszystkim za pomoc.