POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy pracują nad śledztwem dotyczącym masowego klonowania kart płatniczych w Irlandii.

W czwartek 13/02/2020 aresztowano dwóch mężczyzn z grupy przestępców, którzy masowo klonują karty płatnicze w Irlandii i w innych państwach Europy.

W bankomatach instalowane są urządzenia, dzięki którym przestępcy wykradają dane kart płatniczych i klonują je na puste karty. Zainstalowane przez nich małe kamerki rejestrują kody PIN używane do poszczególnych kart klientów banków.

Początkowo pojawiły się doniesienia, że proceder jest stosowany w Dublinie, jednak w trakcie śledztwa okazało się, że sytuacja dotyczy wielu miast w Europie.

Funkcjonariusze Gardy znaleźli przy aresztowanych mężczyznach ponad 60 kart – klonów. W trakcie przeszukiwania samochodu marki BMW oraz trzech nieruchomości na terenie Dublina znaleziono kolejne sfałszowane karty, a także urządzenia do wykradania danych z bankomatu i rzeczy zakupione przy użyciu fałszywych kart.

Śledztwo jest kontynuowane przez specjalną jednostkę Gardy, Europol oraz jednostki policji z innych europejskich państw. Możliwe, że w kolejnych dniach dojdzie do dalszych aresztowań.