POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Premier Irlandii poinformował o możliwym wznowieniu lotów z irlandzkich lotnisk.

Obecnie w Irlandii i Europie są wprowadzone obostrzenia, które nie pozwalają na podróżowanie samolotami. Premier Irlandii (Taoiseach) Leo Varadkar wyraził swoje zdanie na temat przywrócenia ruchu lotniczego.

Wznowienie połączeń lotniczych

Premier stwierdził, że będzie potrzebne staranne planowanie na wszystkich irlandzkich lotniskach. Kiedy zostaną zniesione ograniczenia w Irlandii i innych krajach związane z podróżowaniem samolotami, będzie potrzebny wspólny plan.

Ten plan ma obowiązywać na terenie Irlandii i Wielkiej Brytanii, a nawet w całej Unii Europejskiej. Ma on za zadanie zminimalizowanie skutków pandemii koronawirusa. Ważne będę wspólnie wypracowane zasady bezpieczeństwa, aby choroba Covid-19 nie rozprzestrzeniała się.

Premier Irlandii – wznowienie połączeń lotniczych

Premier wyraził nadzieję, że ruch lotniczy z i do Irlandii zostanie przywrócony już pod koniec 2020 roku. W optymistycznym scenariuszu mogą to być miesiące letnie. Zakaz lotów dotyka szczególnie osób pracujących i podróżujących służbowo, a także cały sektor turystyczny.

Rząd przyjął projekt pomocy dla irlandzkiego sektora turystycznego. Umożliwia on udzielanie noty kredytowej (vouchera) dla wszystkich klientów, którzy wykupili wakacje. Vouchery będą gwarantowane przez państwo. Ma to pomóc sektorowi turystycznemu, który jest w dużym stopniu uzależniony od przywrócenia połączeń lotniczych.