POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Obsługa sklepu przygotowała specjalny punkt ze środkami do dezynfekcji, z których mogą korzystać klienci podczas robienia zakupów.

Jeden z popularnych w Irlandii sklepów wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy obawiają się epidemii koronawirusa.

W Irlandii jest już 18 potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa. W kilku hrabstwach wprowadzony został zakaz odwiedzin w szpitalach, a trzy miasta zrezygnowały z uroczystości Dnia Św. Patryka:

Więcej: Odwoływane parady Św. Patryka w Irlandii – Premier zabiera głos

Nie można powiedzieć, że mamy już do czynienia z paniką wśród społeczeństwa, z pewnością jednak nowe przypadki Covid-19 wpływają na zachowania klientów. Ze sklepowych półek w zastraszającym tempie znikają antybakteryjne żele do rąk.

Sklep Supervalu w Finglas w Dublinie wyszedł więc naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwia im dezynfekcję koszy i wózków przed przystąpieniem do zakupów.

Na specjalnie przygotowanym stoliku znajdują się jednorazowe rękawiczki, papierowe ręczniki oraz płyny i chusteczki antybakteryjne. Opublikowany na Facebooku post spotkał się z bardzo pozytywną reakcją internautów.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podobne rozwiązania będą stosowane także w innych punktach handlowych na terenie całej Irlandii.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii