POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przedstawiciele linii lotniczych w Irlandii mają nadzieję na powrót międzynarodowych podróży przed wakacjami.

Przedstawiciele linii lotniczych Ryanair ogłosili nowe połączenie z Irlandii w swoim letnim rozkładzie lotów.

Już od lipca, w ramach letniego rozkładu lotów, uruchomione zostanie połączenie z lotniska Shannon na wyspę Korfu. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu.

Ryanair twierdzi, że w miarę kontynuowania programów szczepień istnieje „nadzieja, że ​​podróże międzynarodowe powrócą” przed wakacjami.

W dalszym ciągu odradzane są wszystkie „zbędne” podróże z Irlandii, a pasażerowie podróżujący z państw wysokiego ryzyka zobowiązani są do poddania się kwarantannie w hotelu. Grecja nie znajduje się obecnie na liście takich państw.

Przewoźnik zapewnia, że „klienci w Irlandii mogą teraz zarezerwować letni wypad, podróżując po najniższych kosztach oraz z opcją skorzystania z zerowej opłaty w przypadku zmiany planów”.

Zmiany daty podróży bez opłat będzie można dokonać do dwóch razy, w terminie do końca października 2021 roku – jak zapewnił Dyrektor Handlowy, Jason McGuinness.

Tego lata Ryanair planuje uruchomić ok. 80% swojej typowej liczby połączeń. Wśród nich znajdą się też loty z Dublina na inne greckie wyspy – Santorini i Rodos.

Grecja oświadczyła niedawno, że planuje przyjmować turystów od maja. Warunkiem jest, by mogli oni udowodnić, że zostali zaszczepieni, mają negatywny wynik testu Covid-19 lub mają przeciwciała przeciwko koronawirusowi.

Czytaj też: Nowość od linii Ryanair na “bezproblemowe” wakacje