POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Do zdarzenia doszło w niedzielę w popularnym miejscu wypoczynkowym w Irlandii.

Liczne jednostki ratownictwa ruszyły na pomoc kobiecie, która napotkała trudności podczas pływania w morzu. Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godziny 11:30.

Wezwanie pomocy

Służby ratunkowe otrzymały wezwanie o kłopotach osoby pływającej przy Black Rock, Spanish Point w hrabstwie Clare. 60-kilkuletnia kobieta miała problemy w dotarciu do brzegu.

Funkcjonariusze ratownictwa morskiego Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej na wyspie Valentia w hrabstwie Kerry zorganizowali wieloagencyjną operację poszukiwawczo-ratowniczą z udziałem jednostki Straży Przybrzeżnej z Kilkee, Straży Pożarnej Hrabstwa Clare, Narodowej Służby Pogotowia Ratunkowego, RNLI i Gardy.

Do akcji przygotowano śmigłowiec irlandzkiej straży przybrzeżnej z Shannon, Rescue 115 i łódź ratunkową RNLI z Wysp Aran. Do wypłynięcia gotowa była też łódź ratunkowa Kilkee Coast Guard.

Akcja ratunkowa w Irlandii

Udział tych jednostek w akcji ratunkowej został jednak wstrzymany, gdy potwierdzono, że kobieta została sprowadzona na brzeg.

Według podanych informacji na pomoc kobiecie ruszył jeden ze spacerujących nieopodal plażowiczów. Pomógł on wycieńczonej kobiecie bezpiecznie dotrzeć na brzeg.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

Na miejsce przyjechały inne jednostki irlandzkiej straży przybrzeżnej z Kilkee, straż pożarna z Ennistymon oraz karetka pogotowia z Limerick.

Kobieta została zbadana przez członków straży przybrzeżnej i straży pożarnej z powodu podejrzenia wstrząsu i hipotermii. Po przybyciu na miejsce ponownie zbadali ją ratownicy medyczni, lecz stwierdzono, że jest w dobrym stanie i nie wymaga hospitalizacji.